Przebieg wizyty/Cennik

W zależności od problemu dietetycznego/psychodietetycznego będziemy (w drugim przypadku nieco później) prowadzić automonitoring, czyli przyglądać się m.in. temu, co i w jaki sposób jesz oraz jakie emocje Ci towarzyszą podczas spożywania posiłków lub w związku z ich przygotowywaniem, a następnie będziemy wspólnie analizować ustalenia poczynione w trakcie tych obserwacji, wyciągać z nich wnioski oraz szukać najlepszej metody rozwiązania Twojego problemu.

Zachęcam Cię do zabrania ze sobą na pierwszą wizytę podstawowych badań, jeżeli wykonywałaś/-eś w ostatnim czasie, co umożliwi optymalne wykorzystanie czasu przeznaczonego na nasze spotkanie.

Spotkania psychodietetyczne przeznaczone są dla:

* osób chorujących na zaburzenia odżywiania: anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się

* osób chcących zmienić nieprawidłowe nawyki żywieniowe i styl życia

*osób zmagających się z nadwagą, otyłością oraz niedowagą

* osób po wielu nieudanych próbach odchudzania się, przy pomocy restrykcyjnych metod

* osób, którym brakuje wiedzy, wsparcia i motywacji

* osób nieakceptujących swojej wagi ciała oraz wyglądu

* osób, które czują, że utraciły kontrole nad jedzeniem : zajadają stres, emocje, problemy

 * nastolatków, zmagających się z różnego typu problemami, skutkującymi ich zajadaniem bądź objawiających niechęć do jedzenia

Spotkanie
pychodietetyczne

Spotkamy się na około 1-1,5h 

150 zł

za wizytę

Aktywność fizyczna

Spotkanie połączone z aktywnością fizyczną (bieżnia/spacer/bieganie/nordic walking/inne) 

200 zł

za wizytę

Jak to wygląda?

Jadłospis

Przyjęło się, że u większości dietetyków otrzymujesz jadłospis. Tego uczą na studiach. Ja po wielu latach doświadczenia postanowiłam pójść swoja drogą i stworzyłam własną metodę pracy, w której pacjent ma mniejsze poczucie presji i ograniczeń, które wynikają z „bycia na diecie”, czego świadomość jest, ku ironii, najczęstszą przyczyną rezygnacji z diety. Wiem, że dużo lepiej wykorzystam nasz czas oraz wiedzę, tłumacząc, jakie produkty wybierać podczas komponowania posiłków, by organizm czerpał z nich korzyści, oraz jak nie popaść w monotonię żywieniową.

Potrzeby organizmu

Na Twoje życzenie oczywiście stworzę idealnie skomponowany jadłospis, choć zapewniam Cię, że nawet najlepiej skomponowany na daną chwilę jadłospis z czasem Ci się znudzi, a najlepszym ich twórcą jesteś Ty. Potrzeby naszego organizmu i kaprysy żywieniowe zmieniają się bowiem stosownie do okoliczności, co jest naturalne, zatem warto nauczyć się prawidłowo komponować posiłki samemu. Wszelkie jadłospisy znudzą Ci się w najlepszym wypadku po 2-3 miesiącach stosowania, a z doświadczenia wiem, że znacznie szybciej przestaniesz się do nich stosować, a co więcej wrócisz do starych nawyków żywieniowych i w efekcie, po niedługim czasie, do punktu wyjścia. Ze mną nauczysz się komponować zdrowe, pełnowartościowe posiłki, a umiejętność ta pozostanie z Tobą już na zawsze.

Po zakończonej wizycie przygotuję dla Ciebie: